V psychiatrické léčebně Dr. Soeharto Heerdjana v Jakartě (hlavní město Indonésie) se nejčastěji vyskytují případy ADHD s 26% všech pozorovaných případů, následovaných autismem a mentálním postižením 19,5% a 16%. Většina doporučení pro služby duševního zdraví dětí a dospívajících pochází ze sektoru primární zdravotní péče nebo je založena na doporučení učitele ve škole.

Program zaměřený na duševní zdraví, který byl realizován v Indonésii, se zaměřil jak na vzdělávací aktivity, tak na podporu duševního zdraví. Program byl určen praktickým lékařům, primárním zdravotníkům a učitelům škol a školil je, aby rozpoznali známky emočních a behaviorálních problémů u dětí a dospívajících.

Program zahájila psychiatrická léčebna Dr. Soeharto Heerdjana v roce 2010, zpočátku ve formě duševního zdraví Q & A a vyvinula se na „školení pro včasné odhalení duševního zdraví“.

Praktičtí lékaři v sektoru primární zdravotní péče také získají další školení formou workshopu o využití SDQ (Dotazník o silných a obtížích). Program byl vytvořen jako forma spolupráce mezi komunitními jednotkami duševního zdraví v psychiatrické léčebně spolu s programy primární zdravotní péče a partnery školy.

Program také zahrnuje poradenství a vzdělávání o současných otázkách duševního zdraví dětí a dospívajících, například: závislost na hře, závislost na internetu a zdravé sexuální chování. Důležitou součástí programu je také snaha o screening.